26 wrz 2011

Poeta ze szkicownikiem

Czasami słowa nie wystarczą, żeby oddać delikatną materię opisywanego świata. Poeci chwytają za ołówki i szkicowniki.
Plejada malujących pisarzy świadczy o tym, że wrażliwość nie przyjmuje podziałów na dziedziny twórczości artystycznej. Bo talent nie znosi ograniczeń!

W internetowym wydaniu Zwierciadła - mój autorski krótki i niewyczerpany przegląd malujących literatów. Norwid, Herbert, Schulz i inni!

czytaj dalej: Zwierciadło

fot. rysunek Zbigniewa Herberta, źródło- Kaliskie Spotkania Teatralne

Myśli równoległe

20 września 2011
Czy wiecie już, że do Polski przyjechał prosto z Florencji wspaniały "Tycjan"? Do obejrzenia na Zamku Królewskim w Warszawie!

19 sierpnia 2011
Od kilku dni dosłownie zatapiam się w lekturze biografii Miłosza autorstwa Andrzeja Franaszka. Wyłania się z niej człowiek tak prawdziwy, ulepiony ze zwykłej gliny geniusz! Człowiek niknącego świata, na którego oczach ciągle coś się rozpada, kruszeje, wietrzeje.
Lekturę stopniuję, bo za dużo tych wszystkich piekieł XX wieku przez które przechodził Miłosz w swoim życiu...

2 sierpnia 2011
Przed kilkoma dniami miałam własnego świerszcza, a teraz... w doniczce wyrosła mi czterolistna koniczynka! Oto co się dzieje, gdy oddaje się latem mieszkanie we władanie sił przyrody! Liczę na łut szczęścia!

30 lipca 2011
Tym po prostu muszę się z Wami podzielić! W moim mieszkaniu zamieszkał świerszcz!Podróżując po krajach śródziemnomorskich, wśród gajów cyprysowych i w ogrodach oliwnych zawsze myślałam o tym, żeby przywieźć do Polski chociaż jedną cykadę, żeby zadomowiła się w moim ogródku. I oto marzenie się spełnia, zupełnie samoistnie ;-)

17 lipca 2011
Dla mnie, nieoficjalnie - pierwszy dzień lata! Dzień pełen pięknych pejzaży, słońca, chabrów w dzbanku i cykania świerszczy, wszystko pod polskim niebem!

13 lipca 2011
Od rana oglądam wystawy w Brukseli- najpierw polska ekspozycja w Bozar, potem otwarcie ekspozycji w Parlamencie Europejskim. Dużo sztuki, od świtu do nocy!


Justyna Napiórkowska
Autorka Blogu Roku w dziedzinie Kultury
www.osztuce.blogspot.com
Udostępnij
Więcej sztuki? Zapraszam na blog : www.napiorkowska.blogspot.com

3 komentarze:

  1. Oczywiście! Nie można ograniczać się do jednej rzeczy. Z reguły jest tak, że talent rodzi talent. Zapraszam do mnie, mały kontekst schulzowski.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję fajnego tekstu w Zwierciadle, polecam tam także tekst Sylwii Chutnik o książkach!

    OdpowiedzUsuń